Wyjazd za granicę

Program Wyjazd za granicę, realizowany jest przez Punkt Mieszkańca przy wsparciu Fundacji Pracownie oraz Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach. 

Mamy na celu relokowanie osób, które przyjechały w wyniku działań wojennych z Ukrainy do Polski, do innych krajów Europy.

Obecnie w pełni opracowany i wdrożony został program relokacji związany z Wielką Brytanią. Nasza inicjatywa ściśle związana jest z rządowym programem „Homes for Ukraine”. Aktualnie opracowujemy także nowy projekt –  wyjazd za granicę do Niemiec.

Na czym polega nasza działalność i w czym możemy Ci pomóc?

Organizujemy spotkania informacyjne i konsultacje, dla osób zainteresowanych wyjazdem – każde ze spotkań prowadzone jest w języku polskim i ukraińskim.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 25.05.2022 (środa) o godzinie 18:00 na ulicy Barlickiego 3 w Gliwicach.

Informacje o kolejnych spotkaniach, znajdziesz na naszej stronie internetowej gliwice.punktmieszkanca.pl oraz stronie na Facebooku – Punkt Mieszkańca.

Co tydzień organizujemy konsultacje, dla osób, które chciałyby uzyskać więcej informacji.

Możesz przyjść w każdy piątek na ulicę Barlickiego 3 w Gliwicach od godziny 16:00-18:00.

Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd, pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności:

  • wraz z Tobą znajdziemy rodzinę, która będzie mogła Cię ugościć,
  • wspólnie porozmawiamy na video-rozmowie, aby upewnić się, że miejsce które wybraliśmy jest dla Ciebie odpowiednie i bezpieczne,
  • po podjęciu decyzji, że chcesz wyjechać do Wielkiej Brytanii, pomożemy Ci wypełnić formularz aplikacyjny o wizę w programie „Homes for Ukraine” .
  • kiedy Twój wniosek zostanie zaakceptowany, ustalimy z Tobą termin wyjazdu i pomożemy Ci w zakupie biletu lotniczego lub organizacji innej formy transportu.

Poniżej umieszczamy opracowaną przez nas ulotkę, na której znajdziesz niezbędne informacje oraz prezentację jednej z miejscowości, w której można zamieszkać.

Zachęcamy również do odwiedzenia rządowych stron internetowych – zarówno w języku angielskim i ukraińskim, na których można znaleźć więcej informacji:

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-visa-under-the-ukraine-sponsorship-scheme.uk

https://www.gov.uk/guidance/homes-for-ukraine-scheme-frequently-asked-questions

 

W razie pytań możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod
numerem telefonu +48 536 221 677 (od poniedziałku do piątku w godzinach 15
– 18) lub mailowo ukraina@cis-gliwice.pl